ରାଜ୍ୟର ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୮୧ଟି ବ୍ଲକରେ ଓଡିଶା ମିଲେଟ ମିଶନ ମାଧ୍ୟମରେ ମାଣ୍ଡିଆ ଚାଷ ହେଉଛି- ଅରୁଣ ସାହୁ
ଅରୁଣ ସାହୁ
ରାଜ୍ୟର ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୮୧ଟି ବ୍ଲକରେ ଓଡିଶା ମିଲେଟ ମିଶନ ମାଧ୍ୟମରେ ମାଣ୍ଡିଆ ଚାଷ ହେଉଛି- ଅରୁଣ ସାହୁ
ଭୁବନେଶ୍ଵର: ମାଣ୍ଡିଆରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଓ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ କୃଷି ବିଭାଗର ଖର୍ଚ୍ଚଦାବି ଆଲୋଚନା ଦିନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ମାଣ୍ଡିଆରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସୁସ୍ୱାଦୁ ପରଷିଦେବେ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ଅରୁଣ କୁମାର ସାହ
ଉଦଯାପିତ ହେଲା କୃଷି ଓଡ଼ିଶା 2021
କୃଷି ଓଡ଼ିଶା
ଉଦଯାପିତ ହେଲା କୃଷି ଓଡ଼ିଶା 2021
ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୃଷି ଓଡ଼ିଶା 2021 ଉଦଯାପିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଅନ୍ତିମ ଦିନରେ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି । କୃଷି ଓଡ଼ିଶାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଥିମ ରହିଥିଲା ସମନ୍ୱିତ ଚାଷ ଓ ଚାଷୀର ବିକାଶ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର
ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ପାଇଁ ତାତିଲେ ଚାଷୀ
ତାତିଲେ ଚାଷୀ
ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ପାଇଁ ତାତିଲେ ଚାଷୀ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚାଷୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ନଶୁଣି ହଟହଟା ବିଡିଓ । ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓଙ୍କ ଚୌକି ଉପରକୁ ଟମାଟୋ ଫୋପାଡ଼ିଲେ ଚାଷୀ । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବରିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ । ବରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆବଶ୍ୟକ ବଜାର ନଥିବାବେଳ
ପୁଣି ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଷୀ
ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଷୀ
ପୁଣି ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଷୀ
ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଜୀବନ ହାରିଲେ ଚାଷୀ । ରେଙ୍ଗାଲୀ ବ୍ଳକର କୁସମଡିହି ଗ୍ରାମରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ପଞ୍ଜିକରଣ କଟକଣା ପାଇଁ ମାନସିକ ଚାପରେ ରହି କୀଟନାଶକ ପିଇ ହତାଶ ଯୁବ ଚାଷୀ ଦାମୋଦର ବଗର୍ତ୍ତି ଜୀବନ ହାରିଛନ୍ତି। ଦାମୋଦ
ଚାଷୀଙ୍କୁ ଟୋକନ ମାଡ ପରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଲାଇନ ମାଡ: ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ
ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ
ଚାଷୀଙ୍କୁ ଟୋକନ ମାଡ ପରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଲାଇନ ମାଡ: ପ୍ରଦୀପ ପୁରୋହିତ
ଭୁବନେଶ୍ବର: ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତରେ ଅବସ୍ଥିତ ଝାରବନ୍ଧ ବ୍ଲକର ବିଲାପୁର,ଡଭା, ଛେଟଅନକି, କୁର୍ଲୁପାଲି, ଭଁଏଷାଧରା, ଜଗଦଲପୁର,କନ୍ଦାଡଙ୍ଗର,ଭଣ୍ଡାରପୁରୀ, ଲଉଡିଧରା ଆଦି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ମାନଙ୍କରେ ବିଜୁ କୃଷ
ମଣ୍ଡି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକରେ ଧାନ ଢାଳି ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
ମଣ୍ଡି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକରେ ଧାନ ଢାଳି ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
ଭଦ୍ରକ: ମଣ୍ଡି ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକରେ ଧାନ ଢାଳି ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ । ଭଦ୍ରକ ଆନନ୍ଦପୁର 53 ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଗଣିଜାଙ୍ଗ ବଜାରଠାରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଚାଷୀ ଓ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ । ଗଣିଜାଙ୍ଗ ସେବା ସମବା
ଧାନ ଉଠାଇବା ଦାବିରେ ତେଜୁଛି ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ
ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ
ଧାନ ଉଠାଇବା ଦାବିରେ ତେଜୁଛି ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ
ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଧାନ କିଣା ନେଇ ତେଜୁଛି ଚାଷୀ ଅସନ୍ତୋଷ । ଧାନ ଉଠାଇବା ଦାବିରେ ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ପୋଟଲାମପୁରର ଶହଶହ ଚାଷୀ ଆଜି ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଛତ୍ରପୁର, ଗୋପାଳପୁରକୁ ଯାଉଥିବା ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ଛତ୍ରପୁର ତାରାତାରିଣୀ ମୁଖ୍
ପୁଣି ତାତିଲେ ଚାଷୀ
ତାତିଲେ ଚାଷୀ
ପୁଣି ତାତିଲେ ଚାଷୀ
ବ୍ରହ୍ମପୁର: ପୁଣି ତାତିଲେ ଚାଷୀ । ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ନଉଠିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ବେଲଗୁଣ୍ଠା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଛଣା ଗାଁ ଛକରେ ଆସିକା-ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଚାଷୀ । ଟୋକନ ପାଇବ
ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାନ ବସ୍ତା ରଖି ଦେବେ ଧାରଣା
ଧାରଣା
ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାନ ବସ୍ତା ରଖି ଦେବେ ଧାରଣା
ନୂଆପଡ଼ା: ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଧାନ ବସ୍ତା ପଡ଼ି ରହିଛି । ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡିର ଚାଷୀଙ୍କ 3573 ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କ ଟୋକନ ଅବଧି ସରି ଯାଇଥିବାବେଳେ 174314 ବସ୍ତା ଧାନ ପଡ଼ି ରହିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଆଜି ନୂଆପଡ଼ା ଜୟ କିଶା
App icon
Argus News App
Get the app for latest videos, live
videos & exclusive programs.
OPEN APP