Wed, Aug 10, 2022 | BHUBANESWAR 26.98° C
DOWNLOAD APP
FOLLOW US ON

Latest Business News, Indian Economy News, Economy News | Argus News

According to the website of India Bullion and Jewelers Association, the price of 24 carat gold has increased.
GOLD
୫୨ ହଜାର ଟପିଲା ସୁନା ଦର
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆକାଶ ଛୁଆଁ ସୁନା ଦର। ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି ରେଟ। ଏଣିକି ଆଉ କିଣିହେବନାହିଁ ସୁନା କି ଆଉ ପିନ୍ଧି ହେବ ନାହିଁ ସୁନା। ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଚଳିତମାସ ୧ ତାରିଖରେ ୧୦ ଗ୍ରା
The Reserve Bank of India has increased the repo rate by 50 basis points
RBI
ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ରେପୋ ରେଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କଲା RBI
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ମହଙ୍ଗା ହେବ ଋଣ । ବଢିବ EMI । ରେପୋ ରେଟ୍ ବଢାଇଲା ଆରବିଆଇ । ରେପୋ ରେଟ୍ ୫୦ ବେସିସ୍ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଥାତ୍ 0. ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ । ଫଳରେ ରେପୋ ରେଟ୍ ୪.୯୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ବଢି ୫.୪
India exported around Rs 1,387 crore worth of defence-related exports during the first quarter of the financial year 2022-23 (April-June), data showed.
INDIA
India exported Rs 1,387 cr worth defence items in Apr-Jun quarter
New Delhi, Aug 1: India exported around Rs 1,387 crore worth of defence-related exports during the first quarter of the financial year 2022-23 (April-June), data showed. This exports-related
5G coming to India soon
5G
ଭାରତକୁ ଶୀଘ୍ର ଆସିବ 5G, ୪ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ୍ ନିଲାମ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଉନ୍ନତ ଟେଲି ସେବା ପାଇଁ ୫ମ ପିଢ଼ିର ବୈଷୟିକ କୌଶଳ ଆପଣେଇବାକୁ ଯାଉଛି ଭାରତ । ଏଥିପାଇଁ ହୋଇଛି 5G ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ନିଲାମର ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ୍ । ଦୂର ସଞ୍ଚାର ବିଭାଗ ପ୍ରି-କ୍ୱାଲିଫାଏଡ୍ ବିଡର୍ସଙ୍କ ତାଲିକ
Reliance Industries Ltd:Reliance Industries Ltd's (RIL) net profit rose 40.8% in the first quarter of the current financial year
ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ
ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ନିଟ୍ ଲାଭ ୪୦.୮% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୯,୪୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ତୈଳ ଓ ଟେଲିକମ୍ ବ୍ୟବସାୟରୁ ଉତ୍ସାହଜନକ ଆୟ ହୋଇଥିବାରୁ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୈମାସିକରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (ଆର୍‌ଆଇଏଲ୍‌)ର ନିଟ୍ ଲାଭରେ ୪୦.୮% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି । ୨୦୨୨-୨୩ ଆର୍ଥି
Cut imported cooking oil prices by Rs 10: Govt to companies
ଖାଇବା ତେଲ
ସମାନ ମୂଲ୍ୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସପ୍ତାହକ ଭିତରେ ଖାଇବା ତେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ୧୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାର ତେଲକୁ ସମାନ ମୂଲ୍ୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି। ବଢୁଥିବା ତେଲ ଦ
DHONI INVESTS IN DRONE COMPANY
DHONI
ବିଜନେସ ପିଚ୍‌ରେ ଓହ୍ଲାଇଲେ ମାହି; ଡ୍ରୋନ ବିଜନେସରେ କଲେ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଏବେ କ୍ରିକେଟ ପିଚ୍‌ରୁ ବିଜନେସ ପିଚ୍‌ରେ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇର ଡ୍ରୋନ କମ୍ପାନୀ ଗରୁଡ ଏୟାର ସ୍ପେସରେ ସେ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଧୋନ
GDP GROWTH BETTER THAN EXPECTED
DGP
ଦେଶରେ ବଢ଼ିଲା ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାର; ଜିଡିପି ଅଭିବୃଦ୍ଧି ୮.୭ ପ୍ରତିଶତ
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଦେଶରେ ବଢ଼ିଲା ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାର । ୨୦୨୧-୨୨ରେ ଦେଶର ଜିଡିପି ଅଭିବୃଦ୍ଧି ୮.୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଯାହାକି ବିଶ୍ବର ପ୍ରମୁଖ ଅର୍ଥନୀତିଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତତମ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଚତୁର୍ଥ କ୍ବାର୍ଟରର
Number of ₹2000 currency notes in circulation continue to decline
TWO THOUSAND RUPEE
ମାର୍କେଟରୁ ଉଭାନ୍ ହେବ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ !
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ୮ରେ ମୋଦି ସରକାର ଦେଶରେ ପ୍ରଚଳନ ହେଉଥିବା ହଜାରେ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟକୁ ଅଚଳ କରିଦେଲେ। ତାହା ସ୍ଥାନରେ ବିତ୍ତୀୟ ବଜାରକୁ ଆସିଲା ନୂଆ ୨ହଜାର ଓ ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌। ହେଲେ ୫ଶହ ଟଙ୍କି
Download Argus News App
close_btn