EXAM
ନଭେମ୍ବର 5ରୁ 7 ତାରିଖ ଯାଏଁ +2 ଅପସନାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା
ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର 5ରୁ +2 ଅପସନାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ହେବ। ଏହି ପରୀକ୍ଷା ନଭେମ୍ବର 7ରେ ସମାପ୍ତ ହେଵ। କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ, ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କୋରୋନା ପାଇଁ ମାର୍ଚ୍ଚ 23ର
Oct 21
NEP
NEP ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ଗବେଷଣାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବ - ରମେଶ ପୋଖରିୟାଲ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଇନ୍ଦୋରର ଅଷ୍ଟମ ସମାରୋହରେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖରିୟାଲ ନିଶଙ୍କ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନୂତନ ଶିକ୍ଷା ନୀତି (NEP 2020
Oct 20
OJEE ପରୀକ୍ଷା
45 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣ ଥରେ ହେବ OJEE ପରୀକ୍ଷା, 22 ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରୀକ୍ଷା
ଭୁବନେଶ୍ୱର: 45 ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ହେବ OJEE ପରୀକ୍ଷା । 22 ତାରିଖରେ ଏହି OJEE ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଗତ 15 ତାରିଖରେ ଗଜପତିରେ ବସ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ 45 ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲ
Oct 20
STUDENTS FUTURE
ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହ ସାଙ୍ଘାତିକ ଖେଳ, ସ୍କୁଲରେ ନାମ ଲେଖା ପରେ ପୁଣି ଟିସି ଦେଇ ଫେରାଇ ଦେଉଛନ୍ତି କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହ ସାଙ୍ଘାତିକ ଖେଳl ସ୍କୁଲରେ ନାମ ଲେଖା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଅଧିକାରୀ ପିଲାଙ୍କୁ ଟିସି ଦେଉ ଫେରାଇ ଦେଉଛନ୍ତି l ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ୍ ମଣ୍ଡଳ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକ
Oct 19
PM MYSORE UNIVERSITY
ଶିକ୍ଷା ଓ ଦୀକ୍ଷା ଯୁବ ଜୀବନର ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପର୍ଯ୍ୟାୟ- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସୋମବାର ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଜରିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମହୀଶୂର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଶତବାର୍ଷିକୀ ସମାରୋହକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିକ୍ଷା ଏବ
Oct 19
SCHOOL FEE
ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି ବୃଦ୍ଧି ମାମଲା, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଜବାବ ତଲବ କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି ବୃଦ୍ଧି ମାମଲା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି । ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସ୍ପଷ୍ଟ ମତ ଲୋଡିଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟ । କେତେ ପ୍ରତିଶତ ଫି’କମାଯାଇପାରିବ ସେନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ମତ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେ
Oct 19
ନିଟ୍‌ ଟପ୍ପର
ନିଟ୍‌ ଟପ୍ପର ସୋଏବ ଅଫତାବଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନିଟ୍‌ ଟପ୍ପର ସୋଏବ ଅଫତାବଙ୍କ ସହ ଫୋନ୍‌ରେ କଥା ହୋଇ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ନିଟ୍‌ ସଫଳତା ପାଇଁ ସୋଏବଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ନବୀ
Oct 18
UAC
ହାଇକୋର୍ଟରେ ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧିନିୟମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, ରିଟ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କଲେ ଜେଏନୟୁର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଫେସର
ଭୁବନେଶ୍ଵର : ହାଇକୋର୍ଟରେ ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧିନିୟମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି ଜେଏନୟୁର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟାପକ। ଅଧିନିୟମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ରିଟ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଫେସର ଅଜିତ ମହାନ୍ତି । କୋର୍ଟ ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କର
Oct 16
NEET
ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଓଡିଶାର ଛାତ୍ର ସୋଏବ ଅଫତାବ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ଟପ୍ପର
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ନ୍ୟାସନାଲ ଟେଷ୍ଟିଂ ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ଵାରା ଆୟୋଜିତ ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଓଡିଶାର ଛାତ୍ର ସୋଏବ ଅଫତାବ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଉରକେଲା ନିବାସୀ ସୋଏବ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍
Oct 16