CORONA UPDATE
ରାଜଧାନୀରୁ ଆଜି ୧୮୨ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ୨୭୬ ସୁସ୍ଥ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରୁ ଆଜି ୧୮୨ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ୪୪ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୩୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ମିଶା
19h ago
BETEL LEAF
ଏହିସବୁ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ପାନପତ୍ର
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଅନେକ ଲୋକ ପାନ ଖାଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାନପତ୍ରର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଅବଗତ ନଥାନ୍ତି । ତେବେ ପାନପତ୍ରରେ ଅନେକ ଭିଟାମିନ୍ ରହିଛି,ଯେପରିକି ଭିଟାମିନ୍ ସି ଓ କ୍ୟାଲସିୟମ୍ । ଏହା ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଜନିତ ସମସ୍ୟାର
20h ago
BLACK CUMIN
ଏହିସବୁ ରୋଗରୁ ଉପଶମ ଦିଏ କଳାଜୀରା
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : କଳାଜୀରା ସାଧାରଣତଃ ରୋଷେଇ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକ ଔଷଧିୟ ଗୁଣ ଭରି ରହିଛି । ଆୟୁର୍ବେଦ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ଅନୁସାରେ, କଳାଜୀରା କେବଳ ଏକ ମସଲା ନୁହେଁ ବରଂ ଏହା ଶରୀରରେ ଥିବା ଅନେକ ରୋଗ ଭ
21h ago
CORONA UPDATE
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ମୋଟ ୨,୩୭୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ
ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ମୋଟ ୨,୩୭୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୯ ହଜାର ୪୧୮ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଖୋର୍ଦ୍ଧାର
Oct 23
CORONA UPDATE
କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବଡ ଯୋଜନା, 50 ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଆକଳନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : କୋରୋନା ଟୀକାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବଡ଼ ଯୋଜନା ହୋଇଛି। 130 କୋଟି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ 50 ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ପ୍ରତି ବ୍ୟକ୍ତି ପିଛା 385 ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ଦେଶ
Oct 23
BEETROOT
ବିଟ୍‌ର ଉପକାରିତା
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଆମ ପାଟିକୁ ସୁଆଦିଆ ଲାଗିନଥାଏ ,କିନ୍ତୁ ଆମ ଦେହ ପାଇଁ ତାହା ବହୁତ୍ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ । ଯେପରିକି ବିଟ୍ ପାଟିକୁ ସୁଆଦିଆ ନଲାଗିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ଦେହ ପାଇଁ ଭଲ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଟ୍‌
Oct 23
CORONA UPDATE
ରାଜଧାନୀରୁ ଆଜି ୧୮୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରୁ ଆଜି ୧୮୯ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ୪୭ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୪୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜଧାନୀର
Oct 23
CORONA
ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ମୋଟ ୨,୧୨୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ
ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ମୋଟ ୨,୧୨୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୭ ହଜାର ୪୧ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଖୋର୍ଦ୍ଧାର
Oct 22
LEMON BENEFITS
ଲେମ୍ବୁର ଉପକାରିତା
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଲେମ୍ବୁ ଏପରି ଏକ ଜିନିଷ ଯାହା ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଉପଳବ୍ଧ ଥାଏ । ଏଥିରେ ଅନେକ ଔଷଧିୟ ଗୁଣ ଭରି ରହିଛି, ଯାହା ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲେମ୍ବୁର ଉପକାରିତା ବିଷୟର
Oct 22