Thu, Dec 01, 2022 | BHUBANESWAR 29.98° C
ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ
ଆମକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ
  • English
  • ଓଡ଼ିଆ
search icon
Profile picture User Phone code drop down
ସାଇନ୍ ଆଉଟ୍

Lifestyle News, Latest Lifestyle News | Argus News

How to overcome failure and succeed?
ବିଫଳତାକୁ
ବିଫଳତାକୁ ମାତ ଦେଇ ସଫଳ ହେବେ କିପରି ?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଦୁନିଆ ବଦଳୁଛି । ସମୟର ତାଳେ ତାଳେ ଯୁଗ ବଦଳୁଛି । ସେହିଁ ଅନୁସାରେ ଯିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଲା ସେ ତିଷ୍ଠି ପାରିଲା । କାଲି ଯେଉଁ କଥା ଥିଲା ତାହା ଆଜି ଆଉ ଗ୍ରହଣୀୟ ହୋଇନପାରେ । ସେହିଁ ଅନୁସାରେ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁ
Are dark circles under the eyes?
ଆଖି ତଳେ
ଆଖି ତଳେ ଦାଗ ସର୍କଲ ହେଉଛି କି?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜିକାଲିକା ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କର ଖାଇବା ପିଇବା ବିଲକୁଲ ଠିକ ରହୁନି। ସେଥିପାଇଁ ମହିଳା କଣ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଆଖି ଚାରିପାଖେ ଡାର୍କ ସର୍କଲ ହେଇଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଠିକ ଭାବେ ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଲେ ଏହି ଡାର୍କ ସର୍କ
Know what is Reiki technique?
ଜାଣନ୍ତୁ
ଜାଣନ୍ତୁ ରିକି ଟେକ୍ନିକ କଣ ?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଜୀବନର ଏକ ଯୁଦ୍ଧ । ଏ ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ହେବାର ଇଚ୍ଛା ସମସ୍ତଙ୍କର ଥାଏ । ତେବେ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିବା ଜିତିବା ଭିତରେ ସୁଖ ଟିକେ ପାଇଁ ମଣିଷ ସଂଘର୍ଷ କରେ । ସଂଘର୍ଷମୟ ଜୀବନରେ ବେଳେ ବେଳେ ହତାଶ ହୋଇ ନିଜେ ପରାଜୟ ହେବା
life-lesson
LIFE LESSON
ନିଜକୁ ନିଜେ ବିଶ୍ଵାସ କରିବେ କେମିତି ?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଜୀବନର ଅନ୍ୟ ନାମ ସଂଘର୍ଷ । ଜନ୍ମଠାରୁ ମରଣର ଏକ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା । ମଣିଷ କେତେ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରେ । ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରେ । ପୁଣି କେତେବେଳେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠି
eat-as-much-as-possible-vegetables-and-fruit--to-increase-memory-power
ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି
ଅଧିକ ଫଳ ଓ ପରିବା ଖାଇଲେ ମସ୍ତିଷ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ- ରିପୋର୍ଟ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି କାହାର କମ ଥାଏ । କାହାର ବହୁତ । କିଏ ଜଲ୍ଦି ମନେ ରଖେ ବା କିଏ ଜଲ୍ଦି ଭୁଲି ଯାଏ । ଜଲ୍ଦି ଭୁଲିଯାଉଥିବା ଲୋକ ମାନେ ନିଜ ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତିକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତାରେ ରୁହନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍
How to influence others with your personality
ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ
କେମିତି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିବେ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବର ବିକାଶ ହିଁ ମଣିଷର ଅସଲ ଉନ୍ନତୀ । ଯାହାର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ ଯେତେ ଉନ୍ନତ ସେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେତେ ସଫଳ ହୋଇଥାଏ । ବଳିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବର ଅଧିକାରୀ ହେବାକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ମଣିଷ ହୃଦୟରେ ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ
Diabetics should take care of their kidneys
ମଧୁମେୟ ରୋଗୀ
ମଧୁମେୟ ରୋଗୀ କିଡନୀ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ପ୍ରତି ଘରେ ଘରେ ଏବେ ମଧୁମେୟ ରୋଗୀ । ବଜାରରେ ଏହାର ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ଉପଲ୍ବଧ। ତେଣୁ କିଛି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ । ମାସକୁ ପକେଟରୁ କିଛି ଟଙ୍କା ଏ ବାବଦରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଅସୁବିଧାର ବିଷୟ ମଧୁମେୟ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅନ୍
If you have these symptoms, you may be suffering from codependency
କୋଡିପେଣ୍ଡେସିର
ଏମିତି ସିମଟମ୍‌ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିଲେ, ହୋଇପାରେ ଆପଣ କୋଡିପେଣ୍ଡେସିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ସମ୍ପର୍କର ମୂଲ୍ୟବୋଧ ହଜିହଜି ଯାଉଛି। ମଣିଷ ନିଜ ଭିତରେ ନିଜକୁ ନିରୁଦିଷ୍ଟ କରି ଦେଉଛି। ଅଜଣା ଭୟ, ଅନ୍ୟପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ନିଜ ପାଖର ନିଜର ଗାରୀମା ହରାଇ ବସୁଛି। ପ୍ରଶ୍ନ ଆସୁଛି ଆପଣ କୋଡିପେଣ୍ଡେସିର ଶିକା
Don't take antibiotics for a cold and fever
FEVER
ସାବଧାନ ! ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଉଥିଲେ ମେଡିସିନକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସାବଧାନ ! ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଉଛି କି, ଆଉ ଆପଣ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ ଖାଉଛନ୍ତି କି। ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲା ମାତ୍ରକେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ ଖାଇବା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ। ଆଉ ଯଦି ଖାଉଛନ୍ତି ତେବେ ସତର୍
Download Argus News App
close_btn