2+2 MEETING
ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ, ହେବ ଗୁରୁତ୍ତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆମେରିକା ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାଇକ୍ ପମ୍ପିୟୋ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମାର୍କ ଏସ୍ପର ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଆଜିଠାରୁ ଭାରତ ଓ ଆମେରିକା ୨+୨ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲ
8h ago
INDIA ENERGY FORUM
ଇଣ୍ଡିଆ ଏନର୍ଜି ଫୋରମର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସୋମବାର ଦିନ ଇଣ୍ଡିଆ ଏନର୍ଜି ଫୋରମର ଉଦଘାଟନ କରିବେ। ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଓ CERAWEEK ଏହାର ମିଳତ ଆୟୋଜନ କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ତଥା ଗ୍ଲୋବାଲ
9h ago
GUJARAT HIGH COURT
ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଥର ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି ହେଲା ଲାଇଭ୍
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଗୁଜୁରାଟ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶୁଣାଣିର ସିଧା ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଛି। ହାଇକୋର୍ଟ ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ମାମଲା। ସୋମବାରଠାରୁ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ବିକ୍ରମ ନାଥଙ୍କ କୋର୍ଟରୁ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍
10h ago
DILLIP RAY
ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଖଣି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ହୋଇପରେ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ କୋଇଲା ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲୀପ ରାୟଙ୍କ ଦଣ୍ଡବିଧାନ ଆଜି ହୋଇପାରେ। ପୂର୍ବ ଶୁଣାଣିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଓକିଲ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କୋହଳ ନେଇ ପକ୍ଷ ରଖିଥିଲେ। ତେବ
15h ago
NARENDRA MODI
ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୀପଟିଏ ଜାଳିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଲେ ମୋଦି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଏଥର ଦୀପାବଳୀରେ ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୀପଟିଏ ଜାଳିବାକୁ ମନ କି ବାତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅପିଲ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଶହରା ଅସତ୍ୟ ଉପରେ ସତ୍ୟର ବିଜୟର ପର୍ବ। ସୀମାରେ ଥିବା ଯବାନଙ୍କ
Oct 25
KAPIL DEV
ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଲେ କପିଲ ଦେବ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର କପିଲ୍‌ ଦେବ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ଶିକାର ହେବା ପରେ କପିଲଙ୍କୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଫୋର୍ଟିଜ ଏସ୍କର୍ଟସ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା
Oct 25
MAAN KI BAAT
ଆମକୁ ଆମ ପ୍ରୟାସରେ ଗଠନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାରତ- ମୋଦି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : 70ତମ ରେଡ଼ିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମନ କି ବାତରେ ଆଜି ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ଏହା ତାଙ୍କର ମାସିକ ରେଡ଼ିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଏହି ଅବସରରେ ମୋଦି ଆଜି ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଦଶହରାର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସ
Oct 25
ଶସ୍ତ୍ର ପୂଜା
ବିଜୟା ଦଶମୀରେ ରାଜନାଥଙ୍କ ଶସ୍ତ୍ର ପୂଜା
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜୟା ଦଶମୀରେ ରାଜନାଥଙ୍କ ଶସ୍ତ୍ର ପୂଜା । ସେନାମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ ମିଶି ସେ ଏହି ଶସ୍ତ୍ର ପୂଜା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, ଚୀନ ସହ ଉତେଜନା କମ କରିବା ଓ ସଂପୃକ୍ତ ଅଂଚଳରେ ଶାନ୍ତ
Oct 25
MEHBUBA MUFTI
ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ଗିରଫ ପାଇଁ ଜୋର ଧରିଲା ଦାବି, ଦିଲ୍ଲୀରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଆଇନଜିବୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ବିବାଦରେ ମେହବୁବା ମୁଫତି। ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଆଡ଼ୁ ବିରୋଧର ଶୀକାର ହୋଇଛନ୍ତି ମେହବୁବା ମୁଫତି। ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣିଥରେ ୩୭୦ ଧାରା ଲାଗୁକରି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପତାକା ନଫେରେଇଲେ ସେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ପତାକ
Oct 25