Wed, Aug 10, 2022 | BHUBANESWAR 26.98° C
DOWNLOAD APP
FOLLOW US ON

Another elephant ill in Nandankanan, undergoes treatment
PREMA ELEPHANT
ହାତୀ ପ୍ରେମାର ଦେହ ଭଲନାହିଁ, ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି…
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ନନ୍ଦନକାନନର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହାତୀ ପ୍ରେମା। ଯିଏ ଦିନେ ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଖୁସ୍‌ କରାଉଥିଲା ସିଏ ଆଜି ଏବେ କଷ୍ଟ ପାଉଛି। ୫୮ ବର୍ଷୀୟ ପ୍ରେମା ଗୋଡରେ ଘା ହେଇଛି। ପ୍ରେମାର ଆଗ ଗୋଡ଼ ଦୁଇଟିରେ ଘା ହେବା ସ
Destruction of forests in the name of beautification
TREE
ଜଙ୍ଗଲ ନଷ୍ଟ କରି ବେଆଇନ ଭାବେ କଟା ଚାଲିଛି ବାଉଁଶ ଗଛ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ନାଁରେ ବନୀକରଣ ଧ୍ଵଂସ । ଜଙ୍ଗଲ ନଷ୍ଟ କରି ବେଆଇନ ଭାବେ କଟା ଚାଲିଛି ବାଉଁଶ ଗଛ । ଅର୍ଥକାରୀ ଫସଲ ନଷ୍ଟକୁ ନେଇ ପରିବେଶବିତଙ୍କ ଉଦବେଗ । ଆଧୁନିକତା ନାଁରେ ଧ୍ଵଂସାଭିମୁଖୀ ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦ। ଚକଚକି
Gold mines Found in Odisha
KEONJHAR GOLD MINES
କେନ୍ଦୁଝର ମାଟିରେ ଭରି ରହିଛି ସୁନା, ବାକି ରହିଛି ଖଣି ଖନନ
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଏ ମାଟିତଳେ ସୁନା ଅଛି। ଯାହା ବାହାରକୁ ଆସିଲେ ଏଠିକାର ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ। ସେଇଥିପାଇଁ ଏ ନିକାଞ୍ଚନ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଥୁଆ ହୋଇଛି ବଡ଼ ବଡ ମେଶିନ୍। ଚାଲିଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଭିଯାନ। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାଂଶପାଳରେ ସୁନାଖଣ
Rare Falcated Bird  species Spotted in Chilika, Mangalajodi
CALIDRIS TEMMINCKII
ମଙ୍ଗଳାଯୋଡିରେ ଠାବ ହେଲା ନିଜ ରଙ୍ଗ ହରାଇ ଧଳା ପଡିଯାଇଥିବା ଗୋଟେ ବିଦେଶୀ ଚଢେଇ : ଲିୟୁସିଷ୍ଟିକ ଟେମନିକ୍ସ୍ ଷ୍ଟିଣ୍ଟ
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ବିହଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଭୂସ୍ବର୍ଗ ମଙ୍ଗଳାଯୋଡିରେ ଶିତଦିନରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବିଦେଶାଗତ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କର ଭୀଡ ଲାଗେ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ନୂଆ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ସହିତ, ସମୟ ସମୟରେ ବିରଳ ରଙ୍ଗର ମ୍ୟୁଟେସନ ଥିବା ପକ୍ଷୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଠାକ
ଓଡିଶାକୁ ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା ଦେବା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
ଓଡିଶାକୁ ୫୦୦ କୋଟି
ଓଡିଶାକୁ ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା ଦେବା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଓଡିଶାକୁ ତତ୍‌କାଳୀନ ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। ଟ୍ଵିଟ କରି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ
ବାତ୍ୟା ୟଶ୍ : ଓଡିଶାକୁ ୫୦୦ କୋଟି ସହାୟତା
ବାତ୍ୟା ୟଶ୍
ବାତ୍ୟା ୟଶ୍ : ଓଡିଶାକୁ ୫୦୦ କୋଟି ସହାୟତା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଓଡିଶା ପାଇଁ ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଘୋଷଣା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଏ ନେଇ ପିଏମଓ ଅଫିସରୁ ସୂଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସେହିପରି ଝାଡଖଣ୍ଡ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପାଇଁ ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଘୋଷଣ
‘ୟଶ’ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ
‘ୟଶ’
‘ୟଶ’ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ
ଭୁବନେଶ୍ଵର: ‘ୟଶ’ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଏସଆରସି ପ୍ରଦୀପ ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପବନର ବେଗ ୧୩୦ରୁ ୧୪୦ କିଲୋମିଟର ରହିଥିଲା। ଉଚ୍ଚା ଜୁଆର ଉଠୁଛି। ଧାମରା ଓ ଏହାର ଆଖପା
ଉପୁଡ଼ିଲା ଗଛ, ଦୈତାରୀ - ପାରାଦ୍ୱୀପ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
ଉପୁଡ଼ିଲା ଗଛ
ଉପୁଡ଼ିଲା ଗଛ, ଦୈତାରୀ - ପାରାଦ୍ୱୀପ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ବାତ୍ୟା ୟଶ ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ବହୁଛି। ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଛି ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବ। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଗତକାଲିଠାରୁ ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା ହେଉଛି। ଆଜି ସକାଳ
ବନ୍ଦ ରହିବ ବିମାନ ଚଳାଚଳ
ବିମାନ ଚଳାଚଳ
ବନ୍ଦ ରହିବ ବିମାନ ଚଳାଚଳ
ଭୁବନେଶ୍ଵର: 27 ତାରିଖ ଭୋର ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏ ନେଇ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିମାନ ବନ୍ଦର ତରଫରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ବାତ୍ୟା ହେତୁ 25 ତାରିଖ ରାତ୍ରି ୧୧ଟାରୁ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ବିମା
Download Argus News App
close_btn