Thu, Oct 06, 2022 | BHUBANESWAR 24.98° C
DOWNLOAD APP
FOLLOW US ON

Latest Information & Technology News | Argus News

Jio 5G launch begins tomorrow on Dusshera
ଜିଓ
ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତା ଓ ବାରାଣାସୀରେ ବିଟା ପରୀକ୍ଷଣ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଜିଓ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଟ୍ରୁ-୫ଜି ସେବାର ବିଟା ପରୀକ୍ଷଣ ଦଶହରାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଏହି ସେବା ଦେଶର ଚାରି ସହର ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତା ଓ ବାରାଣାସୀରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ । ଏହ
India first mangal mission
ମଙ୍ଗଳଯାନ
ଇନ୍ଧନ ଓ ବ୍ୟାଟେରୀ ଶେଷ ହୋଇଯିବା କାରଣରୁ ମଙ୍ଗଳଯାନର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରତର ପ୍ରଥମ ମଙ୍ଗଳଯାନକୁ ବିଦାୟ । ଦୀର୍ଘ ୮ ବର୍ଷ ଧରି ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଚାରିପଟେ ବୁଲିବା ପରେ, ଇନ୍ଧନ ଓ ବ୍ୟାଟେରୀ ଶେଷ ହୋଇଯିବା କାରଣରୁ ମଙ୍ଗଳଯାନର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ମଙ୍ଗଳଯାନକୁ ବିନା ସୂର୍ଯ୍ୟୋଲୋକର
India Shows Off Prachand, First Home-Made Attack Helicopters
‘ପ୍ରଚଣ୍ଡ’
ଦେଶକୁ ମିଳିଲା ସୁରକ୍ଷାର ଢାଲ ‘ପ୍ରଚଣ୍ଡ’
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାଇଁ ବଡ଼ଦିନ । ବାୟୁସେନାକୁ ବଳୁଆ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବଦେଶୀ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳରେ ନିର୍ମିତ ହାଲୁକା ଲଢୁଆ ହେଲିକପ୍ଟର ବା ଏଲସିଏଚକୁ ଆଜି ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଲଢ଼ୁଆ ହେଲିକପ୍ଟର ନା
Engineers Gave a Car a Pair of Eyes to Make Future Roads Safer For Pedestrians
ଆଖିଥିବା କାର୍‌
ବଜାରକୁ ଖୁବ୍‌ ଶିଘ୍ର ଆସିବ ଆଖିଥିବା କାର୍‌
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚାଳକର ଆଖି ନୂହେଁ ବରଂ ଏଥର କାର୍‌ ର ଆଖିରେ ଚାଲିବ ଗାଡି। ହଁ ଆଜ୍ଞା କଥା ଟି ଅଜବ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସତ୍ୟ। କାର୍‌ରେ ଲାଗିବ ବଡ ବଡ ଦୁଇଟି ଆଖି । ଆଉ ଏହି ଆଖି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବଞ୍ଚାଇବା ସହ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ
Mangalyaan quietly bids goodbye: India's maiden Mars mission runs out of fuel
ମଙ୍ଗଳଯାନ
ଶେଷ ହୋଇଛି ମଙ୍ଗଳଯାନର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଶେଷ ହୋଇଛି ମଙ୍ଗଳଯାନ ମିଶନର ଅଭିଯାନ । ଇସ୍ରୋ ର ମଙ୍ଗଳଯାନ ମିଶନର ଅଭିଯାନ ର ଅବଧି ଶେଷ ହୋଇସାରିଛି । ଦୀର୍ଘ ୮ ବର୍ଷ ୮ ଦିନର ସଂଘର୍ଷ ଯାତ୍ରା ପରେ ଏହି ଅନ୍ତରୀକ୍ଷ ମିଶନର ବ୍ୟାଟେରୀ ଆଉ ଇନ୍ଧନ ଶେ
5G services to be rolled out today
5G
ଆଜିଠୁ ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ 5G ସେବା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସବୁ ପ୍ରତିକ୍ଷାର ହେବ ଅନ୍ତ । ଆଜିଠୁ ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ 5G ସେବା । ଏକ ନୂଆ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଯୁଗର ଅୟମାରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଗତି ମଇଦାନ ଠାରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟା ବେଳେ ୫ଜ
Bhubaneswar fire station Updates
ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଲେ 13 ଫାୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକିଙ୍ଗ ଫୋର୍ସ । ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ର ସରଞ୍ଜାମ ସହ ଟ୍ରେନିଂ ନେଇଥିବା ଏହି ଟିମ ଅପାତ୍ତକାଳୀନ ସେବା ଯୋଗାଇବ
NASA spacecraft will hit the asteroid
ଗ୍ରହାଣୁ
ମହାକାଶର ଗ୍ରହାଣୁକୁ ଧକ୍କା ଦେବ ନାସା ମହାକାଶଯାନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ମହାକାଶରେ ଥିବା ଗ୍ରହାଣୁ(ଆଷ୍ଟେରୟଡ)କୁ ଧକ୍କା ଦେବ ଡାର୍ଟ(ଡବଲ ଆଷ୍ଟେରୟଡ ରିଡାଇରେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟ) । ଏପରି ଏକ ମହାକାଶଯାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ଆମେରିକାର ମହାଗବେଷଣା ସଂସ୍ଥା ‘ନାସା’ । ଏହା ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଏହ
The company rewarded the young man who detected the error from Instagram
NEERAJ SHARMA
ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ରୁ ତ୍ରୁଟି କାଢିଲେ ଯୁବକ, ପୁରସ୍କୃତ କଲା କମ୍ପାନୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜିକାଲିକା ପିଲାମାନେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ଆଉ ଫେସବୁକ୍ ରେ ସବୁବେଳେ ଆକ୍ଟିଭ୍ । କେଉଁ ନୂଆ ଫିଲ୍ମ ଆସିଲା..ଗୀତ ଆସିଲା ..ତାକୁ ନେଇ ରିଲ୍ସ ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଯୁବପୀଢୀ । ହେଲେ ଆମେ ସବୁବେଳ
Download Argus News App
close_btn