COVID RECOVER
ସମ୍ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରୁ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୮୬ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସା, ଯତ୍ନ ଓ ସେବା ଫଳରେ ସମ୍ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ନିୟମିତ ଭାବେ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଜଣେ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠା ମହିଳା ଏହି ମାରାତ୍ମ
Oct 14
PUNJAB
ପଞ୍ଜାବରେ ଏଣିକି ସରକାରୀ ଚାକିରୀରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଳିବ 33 ପ୍ରତିଶତ ଆରକ୍ଷଣ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର। ଏଣିକି ରାଜ୍ୟରେ ସରକାରୀ ଚାକିରୀରେ ମହିଳାଙ୍କୁ 33 ପ୍ରତିଶତ ଆରକ୍ଷଣ ମିଳିବ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି
Oct 14
KALPANA SAROJ
ଭାରତର ସଫଳ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ- କଳ୍ପନା ସରୋଜ
ଭୁବନଶ୍ୱେର: କଳ୍ପନା ସରୋଜ-ଏହି ନାଁ ଟିକୁ ହୁଏତ ଅନେକ ଜାଣିଥିବେ ବା ଜାଣିନଥିବେ । ତାଙ୍କୁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ସଫଳ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବେସାମରିକ ସମ୍ମାନ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଉପାଧିରେ ଭୂଷିତ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ତାଙ୍
Oct 10
WOMEN EMPOWERMENT
ଗାନ୍ଧିଜୀ ଓ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ -‘ଯେଉଁଦିନ ମହିଳାଟିଏ ରାତିରେ ଏକୁଟିଆ ରାଜରାସ୍ତାରେ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ଚାଲିପାରିବ ସେଦିନ
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ-୨୦୨୦ ମସିହାରେ ଅକ୍‌ଟୋବର ୨ ତାରିଖରେ ଭାରତ ସମେତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ଅହିଂସାର ପୂଜାରୀ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ୧୫୧ ତମ ଜୟନ୍ତୀ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ତାଙ୍କର ବିଚାରଧାରା ସବୁ ସମୟ ପାଇଁ ଉପଯୋଗ
Oct 03