search icon
Download on the App Store
Get it on Google Play
drop down
search icon
Profile picture User Phone code drop down
ସାଇନ୍ ଆଉଟ୍
drop down

Latest, Breaking News and Live coverage of current affairs from Odisha, India, and around the world | Argus News

creative
ଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ବଣ୍ଡା
ବଣ୍ଡା
ଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ବଣ୍ଡା
ମାଲକାନଗିରି:  ବିଶ୍ୱର କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଆଜି ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି । ବଣ୍ଡା ଆଦିବାସୀମାନେ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ନାହାନ୍ତି । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖାଇରପୁଟ ବଣ୍ଡା ଘାଟିରେ ସାକଳୁ ଉଠି ଯୋଗ, ପ୍ରାଣାୟାମ କରି ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳୁଛନ୍ତି ବଣ୍ଡା ଆଦିବାସୀ । ଆଉ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ଯୋଗ ଗୁରୁ ରଶ୍ମିରେଖା ପାଣିଗ୍ରାହୀ । ବଣ୍ଡା ଘାଟି ଭଳି ଅପହଞ୍ଚ ଇଲାକାରେ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷା ଦେଇ ବେଶ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି ରଶ୍ମିରେଖା । ତେବେ ତାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ପୂର୍ବରୁ ବଣ୍ଡା ଆଦିବାସୀମାନେ ଯୋଗ କଣ ଜାଣିନଥିଲେ । ଧିରେ ଧିରେ ଏବେ ଯୋଗକୁ ବୁଝିଲେଣି । ଯୋଗ ଶିଖିବାକୁ ସେମାନେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି ।  ଯୋଗ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ସମୟରେ ଭାଷାକୁ ନେଇ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବାବେଳେ ଆଶାଦିଦିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥାନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଯୋଗଗୁରୁ ରଶ୍ମି ରେଖା ।   ଏହାସହ ସେ କରୋନା ନିୟମ ମାନିବା ସହ କିପରି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରଖା କରିବେ, ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର ଆଦି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଏନେଇ ମଧ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ।
'ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଆମ ଘରେ ମତେ ବହୁତ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି'
ହଇରାଣ ହରକତ
'ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଆମ ଘରେ ମତେ ବହୁତ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି'
ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମୋ ନାଁ ଆକାକ୍ଷାଂ ସିଂ । ବୟସ ମତେ ୧୮ ପ୍ଲସ। ମୁଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରୁହେ। ଏଇଠି ବାହା ହୋଇଛି। ମୁଁ ମୋ ଖୁସିରେ ବାହା ହୋଇଛି। ଯେଉଁ ବିବାଘର କୋର୍ଟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ହେଲେ ମୋ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମତେ ଓ ମ
COVID-19 STATS
DETAILS details-arrow
ODISHA INDIAWORLD
TOTAL
8,80,533
ACTIVE
36,633
RECOVERED
8,40,214
DEATHS
3,686
VACCINATED
18,23,316
ODISHA INDIAWORLD
TOTAL
2,99,35,221
ACTIVE
+7,670
RECOVERED
2,88,44,199
DEATHS
3,88,164
VACCINATED
5,03,09,496
ODISHA INDIAWORLD
TOTAL
17,93,06,932
ACTIVE
+,60,331
RECOVERED
16,38,64,989
DEATHS
38,83,171
VACCINATED
77,41,54,384
ସଙ୍ଗୀତ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ…
WORLD MUSIC DAY
37m ago
ସଙ୍ଗୀତ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ…
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ଯାହା କଥାରେ କହି ହୁଏନି, ହୁଏତ ସେଇ ଶବ୍ଦ ସବୁକୁ ସଙ୍ଗୀତ କୁହାଯାଏ। ସେ ଶବ୍ଦ ଯିଏ ଖୁସିରେ କନ୍ଦେଇ ପାରେ, ଦୁଃଖରେ ହସେଇ ପାରେ ହୁଏତ ତାର ନାଁ ହିଁ ସଙ୍ଗୀତ। କଥାରେ ଅଛି ସଙ୍ଗୀତ ଆଉ ପୁସ୍ତକଠାରୁ ବଡ଼ ବନ୍ଧୁ ମଣି
ନିମ୍ବ ଫୁଲ ଚୁଡଚୁଡା
NEEM FLOWER
39m ago
ନିମ୍ବ ଫୁଲ ଚୁଡଚୁଡା
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ନିମ୍ବ ଫୁଲ ବା କଢ, ଆଳୁ, ବଡି, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ପିଆଜ, ରସୁଣ, ଟମାଟୋ, ତେଲ, ଜିରା, ସୋରିଷ ବଟା, ନଡିଆ କୋରା, ଲୁଣ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ନିମ୍ବ ଫୁଲ ବା କଢକୁ ହାଲକା ସିଝାଇ ରଖିବେ
ଗୀତ ଗାଇ ଗାଇ କାନ୍ଦିଲେ ନେହା
NEHA KAKKAR
58m ago
ଗୀତ ଗାଇ ଗାଇ କାନ୍ଦିଲେ ନେହା
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଲିଉଡର ଚୁଲବୁଲି ଗାୟିକା ନେହା କକ୍କର, ସବୁବେଳେ ନିଜ ଗାୟନ ଶୈଳୀରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ୍ କରନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ ଆକ୍ଟିଭ ରୁହନ୍ତି ନେହା କକ୍କର । ସବୁବେଳେ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଫ୍ୟାନ୍ସମାନଙ୍କ ସ
ଧାନ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ରାଜ ରାସ୍ତାରେ ଚାଷୀ
ରାସ୍ତାରେ ଚାଷୀ
ଧାନ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ରାଜ ରାସ୍ତାରେ ଚାଷୀ
ବରଗଡ଼ : ପୁଣି ଧାନ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ରାଜ ରାସ୍ତାରେ ଚାଷୀ। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେବି ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ। କେତେବେଳେ କଟନି ଛଟନି ତ କେତେବେଳେ ଟୋକନ ଲାପ୍ସ ସମସ୍ୟା। ବରଗଡ଼ ବିଜେପୁରରୁ ଆସିଛି ଏଭଳି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ। ପୂର୍ବରୁ ଚଳି
ଆଉ କେହି ବୁଡି ମରିବେ ନାହିଁ !
WATER YOGA
ଆଉ କେହି ବୁଡି ମରିବେ ନାହିଁ !
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଏଣିକି ଆଉ କେହି ବୁଡି ମରିବେ ନାହିଁ । କିଛି ଏପରି କହିଛନ୍ତି ଜଳ ଯୋଗାଣ ଗୁରୁ ଅଶୋକ ବରାଳ । ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ମଣିଷ ଶରୀର ଗଠନ ଭାସିବା ପାଇଁ, ବୁଡିବା ପାଇଁ ନୁହେଁ । ମଣିଷ ଏହା ଜାଣ
୧୫ ଟନ ବାଲିରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଜୀବନର ଚିତ୍ର
ଟନ
୧୫ ଟନ ବାଲିରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଜୀବନର ଚିତ୍ର
ପୁରୀ : ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବାଲୁକାଶିଳ୍ପୀ ମାନସ କୁମାର ସାହୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଯୋଗ ଦିବସ ଅବସରରେ ବାଲୁକା ଆନିମେସନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯୋଗ କରି ପୁରାତନ ଯୁଗରେ ଋଷିମୁନିମାନେ ଦୀର୍ଘାୟୁ ହେଉଥିଲେ। ସୁସ୍ଥ ରହୁଥିଲେ। ଆଜି
ଏଠି ଉଠି ପାରିବ ଘର, ଯେଉଁଠୁ ଚାହିଁବେ ସେଇଠି ଠିଆ ହେବ
BUILDING
ଏଠି ଉଠି ପାରିବ ଘର, ଯେଉଁଠୁ ଚାହିଁବେ ସେଇଠି ଠିଆ ହେବ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଲୋକଙ୍କୁ ଘର କରିବାକୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଲାଗିଯାଏ । ହେଲେ ଚୀନରେ ମାତ୍ର 28 ଘଣ୍ଟା 45 ମିନିଟ୍ ରେ ତିଆରି ହୋଇଛି 10 ମହଲା କୋଠା । ହଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ଏମିତି କିଛି କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଚୀନର ଏକ ରିଅ
ମାତିଲେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ମାଫିଆ
ବ୍ରାଉନସୁଗାର
ମାତିଲେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ମାଫିଆ
ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ମାତିଲେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ମାଫିଆ। ଭଦ୍ରକ ଟାଉନଥାନା ଅଧିନ କଦମବେଡା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରୁ ୩ଜଣ ନିଶାଡିଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ। ଯୁବକମାନେ ନିଶା କରିବା ସହ ହାତରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଆତଙ୍
Download Argus News App
close_btn