Download on the App Store
Get it on Google Play
search icon
drop down
Profile picture User Phone code drop down
ସାଇନ୍ ଆଉଟ୍
search icon
drop down

Latest, Breaking News and Live coverage of current affairs from Odisha, India, and around the world | Argus News

creative
କୁନି ପୁଅର ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ପାଇଁ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲା
ସାବାସ ଦୀପ୍
କୁନି ପୁଅର ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ପାଇଁ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲା
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ : ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ରକ୍ଷାକଲା ୭ ବର୍ଷର ଶିଶୁ । କୁନି ଶିଶୁର ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଓ ଅସୀମ ସାହାସ ଯୋଗୁ ବଡ଼ ଧରଣର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ରୋକାଯାଇ ପାରିଛି। ଏହି ଘଟଣା କୋଲକାତାର ସିଆଲଦାଠାରେ ଘଟିଛି।   ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ କୋଲକାତା ସିଆଲଦା ନିକଟସ୍ଥ  ମୁକୁନ୍ଦପୁରର ବାସିନ୍ଦା ଦୀପ୍ ତାଙ୍କ ଘର ସାମ୍ନାରେ ରେଳ ଲାଇନ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଖେଳୁଥିଲେ। ହଠାତ୍ ତାଙ୍କ ଆଖି ରେଳ ଲାଇନର ଫାଟ ଉପରେ ପଡିଗଲା। ବିପଦକୁ ଅନୁଭବ କରି ଦୀପ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଘର ଆଡକୁ ଦୌଡ଼ିଯାଇ ତାଙ୍କ ମା’ ସୋନାଲୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ସୋନାଲୀ ମଧ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ନ କରି ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ଟ୍ରେନ୍ ସେହି ରେଳଧାରଣା ଦେଇ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲା ସମସ୍ତେ ହାତରେ ନାଲି କପଡା ଧରି ଥରି ଟ୍ରେନକୁ ଦେଖାଇଥିଲେ। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦୂରରୁ ନାଲି କପଡା ଦେଖାଉଥିଵାର ଦେଖି ଟ୍ରେନ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଟ୍ରେନ୍ ଅଟକାଇଥିଲେ। ଟ୍ରେନ୍ ଅଟକି ରହିବା ପରେ ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରୁ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆସି ଲାଇନ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଏହାର ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ 40 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା, ଏହା ପରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚୟଳ ସ୍ବଭାବିକ୍ ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦ ଜଣ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ଏକ ଛୋଟ ପିଲା ନିଜର ବୁଦ୍ଧି ଦେଖାଇଛି, ଯାହା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।
ସିବିଏସ୍ଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
ସିବିଏସ୍ଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସିବିଏସ୍ଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଶୁଭେଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ଟ୍ଵିଟ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ଵିଟ କରି ଛାତଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସଫଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନ
COVID-19 STATS
DETAILS details-arrow
ODISHA INDIAWORLD
TOTAL
9,80,866
ACTIVE
12,623
RECOVERED
9,62,088
DEATHS
6,155
VACCINATED
40,01,940
ODISHA INDIAWORLD
TOTAL
3,16,95,958
ACTIVE
4,13,718
RECOVERED
3,08,57,467
DEATHS
4,24,773
VACCINATED
10,56,03,734
ODISHA INDIAWORLD
TOTAL
20,00,78,157
ACTIVE
1,54,50,275
RECOVERED
18,03,72,253
DEATHS
42,55,629
VACCINATED
1,15,09,71,337
ଏକାସାଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ବାଚନ କରାଯାଉ : କେ.ଭି ସିଂହଦେଓ
କେ.ଭି ସିଂହଦେଓ
ଏକାସାଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ବାଚନ କରାଯାଉ : କେ.ଭି ସିଂହଦେଓ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପୌରାଞ୍ଚଳ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ବିଜେପି ପ୍ରତିନିଧୀ ଦଳ ମହାମହିମ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ବାଚନ କରାଯିବା ନେଇ ଦଳ ଦାବି ରଖିଛି। ଦଳ କହିଛି ଯେ ସମ୍ବିଧାନର ଧାରା ୨୪
ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କାମନା କଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କାମନା କଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସିବିଏସ୍ଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଶୁଭେଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ଟ୍ଵିଟ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଟ୍ଵିଟ କରି ସେମାନଙ୍କ
ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା
ଆତଙ୍କୀ ହମଲା
ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଦୁଇ ବିଏସଏଫ ଯବାନ ଶହୀଦ। ତ୍ରିପୁରାରେ ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମା ନିକଟରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ବିଏସଏଫ) ଯବାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତ୍ରିପୁରା ନ୍ୟାସନାଲ ଲିବରେସନ ଫ୍ରଣ୍ଟ (NLFT)
ଅନ୍ଧାର ହେଲେ ଝାମ୍ପି ନେଉଛି କଲରାପତରିଆ
କଲରାପତରିଆ
ଅନ୍ଧାର ହେଲେ ଝାମ୍ପି ନେଉଛି କଲରାପତରିଆ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: କଲରାପତରିଆ ଆତଙ୍କ । ରାତି ହେଲେ ଘରୁ ବାହାରିବାକୁ ଡରୁଛନ୍ତି ଲୋକ । ଏପରି କୋକୁଆ ଭୟ ଖେଳି ଗଲାଣି ଯେ ଲୋକେ ଡରି ଡରି ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ ଝାମ୍ପି ନେଇଛି କଲରାପତରିଆ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ
'ଦରକାର ପଡିଲେ ହେବ ସିନ୍ ରି-କ୍ରିଏସନ'
ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ
'ଦରକାର ପଡିଲେ ହେବ ସିନ୍ ରି-କ୍ରିଏସନ'
ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ବିଦ୍ୟାଭାରତୀଙ୍କୁ ସାଢେ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ଜେରା କଲା ପୋଲିସ। ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ପୋଲିସ, ବିଦ୍ୟାଭାରତୀଙ୍କ ସହ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛି। ଜେରା ପରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି IIC ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତଦନ୍
ମାଟ୍ରିକ ଅଫଲାଇନ ପରୀକ୍ଷାରେ ବିଭ୍ରାଟ;  ରେଗୁଲାର ପିଲାଙ୍କୁ ଦେଇଦେଲେ ପୁରୁଣା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର
MATRIC EXAM
ମାଟ୍ରିକ ଅଫଲାଇନ ପରୀକ୍ଷାରେ ବିଭ୍ରାଟ;  ରେଗୁଲାର ପିଲାଙ୍କୁ ଦେଇଦେଲେ ପୁରୁଣା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର
କଟକ: ମାଟ୍ରିକ ଅଫଲାଇନ ପରୀକ୍ଷାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବିଭ୍ରାଟ । ପରିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଅଦଳବଦଳକୁ ନେଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବିବାଦ । କଟକ ବୋର୍ଡ଼ ହାଇସ୍କୁଲ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜ
ଆଳୁ ଭାରତର ପରିବା ନୁହେଁ, ହେଲେ ଏଠାକୁ ଆସିଲା କେମିତି ?
POTATO
ଆଳୁ ଭାରତର ପରିବା ନୁହେଁ, ହେଲେ ଏଠାକୁ ଆସିଲା କେମିତି ?
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଳୁ, ଆମେ ଖାଉଥିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ରମୁଖ ଆଉ ନିତିଦିନିଆ ପରିବା । ହେଲେ ଆଳୁର ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ଯେ, ଆମ ଭାରତ ନୁହେଁ ଏ କଥା ଖୁବ୍‌ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ । ତା ହେଲେ ଭାରତକୁ ଆଳୁ ଆସିଲା କେମିତି ? କୋଉଠି ଆଳୁ
ସମସ୍ତ ଅଲିମ୍ଫିକ୍ସ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଲାଲକିଲ୍ଲାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
ସମସ୍ତ ଅଲିମ୍ଫିକ୍ସ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଲାଲକିଲ୍ଲାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ ଭାରତର ସମସ୍ତ ଅଲିମ୍ଫିକ୍ସ ଖେଳାଳୀ। ଭାରତର ସମସ୍ତ ଅଲିମ୍ଫିକ୍ସ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଅତିଥି ଭାବରେ ଲାଲକିଲ୍ଲାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍
Download Argus News App
close_btn