Wed, Aug 10, 2022 | BHUBANESWAR 26.98° C
DOWNLOAD APP
FOLLOW US ON

Latest Education & Employment News | Latest Jobs | Argus News

Where will you study after the 12th pass
12TH PASS
ପାଠ ପଢା ପରେ ପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ମିଳିବ ତ ?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଯୁକ୍ତି ଦୁଇ ପରେ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ମନରେ ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସିଥାଏ । ଏ ସବୁର ସମାଧାନ ଆଣିଛି ଚାଣକ୍ୟ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ । ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ଦ୍ବାରା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିବା ଚାଣକ୍ୟ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର
Degree colleage admission process will starts from August 11
ADMISSION
25 ଯାଏଁ ଆବେଦନ, 31ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମେଧା ତାଲିକା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: 11 ଅଗଷ୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯୁକ୍ତ 3 ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା । 25 ଯାଏଁ ଆବେଦନ, 31ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମେଧା ତାଲିକା। ସାମସ୍ ଓ୍ବେବସାଇଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ନାମଲେଖା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଅଗଷ୍
CHSE Odisha +2 Arts result 2022 declared; details here
RESULT
କଳାରେ ପାସ୍ ହାର ରହିଛି 82.10%
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଯୁକ୍ତ 2 କଳା ଓ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ । CHSE କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଯୁକ୍ତ 2 ପରୀକ୍ଷାଫଳ । କଳାରେ ପାସ୍ ହାର ରହିଛି 82.10% । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ରେଜଲ୍ଟ ହୋଇଛି । 2 ଲକ୍ଷ 13
Cut off mark to be announce on august 17 for Plus two admission
CUTOFF MARK
ଅଗଷ୍ଟ 17 ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କଟ୍ ଅଫ୍ ମାର୍କ
କଟକ: ଚଳିତବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକରେ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଥିବାବେଳେ 90 ପ୍ରତିଶତରେ ହଜାର ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି । ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ନାମଲେଖା ପାଇଁ କଳା, ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କଟ୍ ଅଫ୍ ମାର୍କ ଆସନ୍ତ
New Government Industrial Training Institutes (ITI) to be opened in Patnagarh and Kuchinda
ITI
ପାଟଣାଗଡ ଓ କୁଚିଣ୍ଡାରେ ଖୋଲାଯିବ ନୂଆ ସରକାରୀ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (ITI)
ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁରର କୁଚିଣ୍ଡା ଓ ବଲାଙ୍ଗୀରର ପାଟଣାଗଡ ଠାରେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ସରକାରୀ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (ITI) ଖୋଲାଯିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହାଦ୍ବାରା ଏହି ଜନଜାତି ବହୁ
Union Minister Dharmendra Pradhan met president Droupadi Murmu
DHARMENDRA PRADHAN
ମହାମହିମଙ୍କୁ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଉତ୍ତରୀୟ ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର: କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟମିତା ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଶନିବାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଶ୍ରୀମତୀ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସାକ୍ଷା
‘Argus Education Next-2022’ Conclave begins
EDUCATION CONCLAVE
ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୂଳପତିଙ୍କ ଯୋଗଦାନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: କେନ୍ଦ୍ର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ଶିକ୍ଷା ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଅର୍ଗସର ଶିକ୍ଷା କନକ୍ଲେଭ ‘ଅର୍ଗସ ଏଜୁକେସନ ନେକ୍ସଟ୍-2022’ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିବେ । ଭୁବନେଶ୍ବରର ଏକ ହୋଟେଲର
Policy Commission Vice Chairman Dr. Suman K Berry met Dharmendra Pradhan
DHARMENDRA PRADHAN
ଜାତୀୟ ଶିକ୍ଷାନୀତିର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ କ୍ରିୟାନ୍ୱୟନ ଓ ନବସୃଜନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦିଗରେ ଆଲୋଚନା– ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଶାସ୍ତ୍ରୀଭବନ ସ୍ଥିତ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ନୀତି ଆୟୋଗ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଡା. ସୁମନ କେ ବେରୀ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟମିତା ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍ କରିଛନ୍ତି
The results of the science and commerce department of U.S. 2, conducted by the Council of Higher Secondary Education, have been released on Wednesday. Get More Latest Updates on Argus News...
RESULT
ବିଜ୍ଞାନରେ 94.12 % , ବାଣିଜ୍ୟରେ 89.20 % ପିଲା ପାସ୍
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ବାଣିଜ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାସ । ବିଜ୍ଞାନରେ 94.12 ପ୍ରତିଶତ, ବାଣିଜ୍ୟରେ 89.20 ପ୍ରତିଶତ ପିଲ
Download Argus News App
close_btn