Latest Business News, Indian Economy News, Economy News | Argus News

SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 28.98° C
`
Back ଅର୍ଥନୀତି
country's economy is projected to grow by 8 percent by 2047
ECONOMY
୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ୮% ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଆକଳନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: 2047 ସୁଦ୍ଧା ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିରେ 8 ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧିର ଆକଳନ । ଗଲା 10 ବର୍ଷରେ ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଭଲ ନୀତି ଏବଂ ନୀତିରେ ସୁଧାର ଯୋଗୁ ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିରେ ଏଭଳି ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ଆଶା ଦେଖାଦେଇଥିବା କହିଛନ୍ତ
Bank of Baroda
ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ
ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦା ଶସ୍ତା କଲା କାର ଋଣ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦାର ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏକ କାର କିଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି। ବାସ୍ତବରେ, ପବ୍ଲିକ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ବରୋଦା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଫର ଆଣିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ
EPFO hikes interest
ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ବଢ଼ିଲା
ଜମା ଉପରେ ସୁଧହାର ବଢ଼ାଇଲା EPFO, ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ବଢ଼ିଲା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: କର୍ମଚାରୀ ଭବିଷ୍ୟନିଧି ସଂଗଠନ ଅର୍ଥାତ ଇପିଏଫଓ ୨୦୨୩ -୨୪ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ଭବିଷ୍ୟନିଧି(ଇପିଏଫ) ଉପରେ ୮.୨୫ ପ୍ରତିଶତରେ ସୁଧ ହାର ସ୍ଥିର କରିଛି । ଗତ ତିନିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ସୁଧ ହାର । ଗ
sbi home loan offer ends on 31 january 2024
SBI
SBI ଦେଉଛି ଶସ୍ତା ହୋମ ଲୋନ୍‌, ଆଉ ରହିଲା ୨ ଦିନ ବାକି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ନିଜର ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର ଘର ଥିବ। ଏହା କାହାର ବା ସ୍ୱପ୍ନ ନଥାଏ। ହେଲେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଏତେ କଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କାହିଁକି ନା ଏବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇ
Jio and OnePlus
ସହଭାଗିତା
୫-ଜିକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଜିଓ ଓ ୱାନପ୍ଲସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟରେ ସହଭାଗିତା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ୍ତ ଡିଜିଟାଲ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନି ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଏବଂ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନକୌଶଳର ଅଗ୍ରଣୀ କମ୍ପାନୀ ୱାନ୍‌ପ୍ଲସ୍ ଭାରତରେ ୫ଜି ପ୍ରଯୁକ୍ତିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଉନ୍ମତ୍ତ କରିବ
NSE's record
ସଫଳତା
କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର-୨୦୨୩ରେ ଏନଏସଇ (NSE)ର ରେକର୍ଡ ସଫଳତା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ୨୦୨୩ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷ ଆଜି ଶେଷ ହେବା ସହିତ, ନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ (NSE) ଡିସେମ୍ବର 2023 ସୁଦ୍ଧା 8.5 କୋଟି ନିବେଶକଙ୍କ ଆଧାରରେ ପହଞ୍ଚି ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏକ ଆଶ୍ବସ୍ତିକର ଖବର ହେଉଛି ଯେ
oil-price-may-reduce-in-coming-days
ତେଲ ଦର
କମିବ ତେଲ ଦର
ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମିବ ତେଲ ଦର । ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନରେ କମିପାରେ। ୧୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦର କମିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକ ସହ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କଥାବାର୍ତ୍ତ
/india-will-be-world-s-3rd-largest-economy-by-2026-ex-niti-aayog-vice-chairman-arvind-panagariya
INDIA ECONOMY
2026ରେ ଭାରତ ହେବ 5 ଟ୍ରିଲିଅନ ଡଲାର ଅର୍ଥନୀତି- ନିତି ଆୟୋଗର ପୂର୍ବତନ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: 2026 ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ତୃତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ଅର୍ଥନୀତିରେ ପରିଣତ ହେବ । ଏହି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ନିତି ଆୟୋଗର ପୂର୍ବତନ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅରବିନ୍ଦ ପାନଗାରିୟା। ଆସନ୍ତା ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜର୍ମାନୀ କିମ୍ବା ଜାପାନ ଅର୍ଥନୀତି
Good news for UPI users-upi-transaction-limit-hike-from-1-lakh-to-5-lakh
UPI ୟୁଜର୍ସ
ଖୁସି ଖବର; ୟୁପିଆଇ କାରବାର ସୀମା 1 ଲକ୍ଷରୁ 5 ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଦେଶରେ UPI ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡଆ UPI ପେମେଣ୍ଟ ଟ୍ରାନଜାକସନ୍ ର ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ଦେୟ ପାଇଁ ଆରବିଆଇ ୟୁପିଆ
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon