Best Recipes Tips , Rosei Tips, Best Rosei Tips in Odia | Argus News

SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 27.98° C
`
Back ରୋଷେଇ
oats upama
ସୁସ୍ଥ ଜଳଖିଆ
ସକାଳର ଜଳଖିଆ ଭଲ ଓ ସୁସ୍ଥ ହେଵା ଦରକାର
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ:ସୁସ୍ଥ ରହିଵା ପାଇଁ ସକାଳର ଜଳଖିଆ ଦେହ ପାଇଁ ନିହାତି ଆଵଶ୍ୟକ। ସକାଳର ଜଳଖିଆ ଭଲ ଓ ସୁସ୍ଥ ହେଵା ଦରକାର ।ଏହା ହଜମ ଶକ୍ତିକୁ ଵଢାଏ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ବୁଷ୍ଟର୍ ପରି କାମ କରେ । ସକାଳ ଜଳିଖିଆ ଭଲରେ ଖାଇଲେ ଶରୀର ଶକ୍ତି ପାଇଥା
rasamalai
ରସମଲାଇ 2 ନଂ
ବିଶ୍ଵର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ମିଠା ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କଲା ରସମଲାଇ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଲୋକପ୍ରିୟ ଫୁଡ ଗାଇଡ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ ଆଟଲାସ୍ ଦୁନିଆର ୧୦ଟି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଛେନାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ମିଠା ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଛେନାରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ମିଠା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ । ଏଥିରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ପୋଲାଣ୍ଡର ସେର୍ନିକ୍ ମିଠ
thyroid food
ଥାଇରଏଡ୍ ଥିଲେ କଣ ଖାଇଵ
ଏସଵୁ ଖାଇଲେ ଥାଇରଏଡରୁ ମିଳିଵ ମୁକ୍ତି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆପଣ ଥାଇରଏଡ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ ଏହି ସଵୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ଥାଇରଏଡ୍ ରୋଗ ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସୁସ୍ଥତା ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ।ଥାଇରଏଡ୍ ଵଢିଲେ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍, ଶକ୍ତି ସ୍ତର ଏବ
Eat these 4 foods on Shivratri to keep your body healthy and your mind healthy
MAHA SHIVRATRI
ଶିବରାତ୍ରୀରେ ଏହି ୪ଟି ଜିନଷ ଖାଅନ୍ତୁ ଦେହ ସୁସ୍ଥ ରହିଵ ମନ ଭଲ ରହିଵ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ରାତି ପାହିଲେ ଶିବରାତ୍ରୀ । ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଭକ୍ତମାନେ ଏହି ଦିନ ଉପବାସ କରନ୍ତି । ଉପବାସ କରିବା ସମୟରେ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଖାଇବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ଯାହା ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଇଥାଏ
know-how-to-make-pineapple-chutney-at-home
ସପୁରୀ ଚଟଣୀ
ଥରେ ଖାଇଲେ ପାଟିରୁ ଛାଡିବନି ଖଟା ମିଠା ସପୁରୀ ଚଟଣୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆପଣ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଚଟଣୀ ଖାଇଥିବେ ଯେମତି ଧନିଆ ଚଟଣୀ , ପୁଦିନା ଚଟଣୀ, ନ଼ଡିଆ ଚଟଣୀ ଏମିତି ଵହୁତ କିଛି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେଵେ ସପୁରୀ ଚଟଣୀ ଖାଇଛନ୍ତି କି । ଯଦି ଖାଇନାହାନ୍ତି ତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିଵା କିପରି ତିଆର
Be careful while drinking coffee in empty-stomach
COFFEE
ଖାଲିପେଟରେ କଫି ପିଉଥିଲେ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: କଫି କାହାକୁ ଵା ଭଲ ନଲାଗେ । ଛୋଟ ପିଲା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଵୁଢା ଵୁଢୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କଫି ପସନ୍ଦ । କିନ୍ତୁ କଫିକୁ ସଵୁଵେଳେ ପିଇଵା ଏଵଂ ଅତ୍ୟଧିକ ପିଇଵା ଦେହ ପ୍ରତି କ୍ଷତି କାରକ ହୋଇଥାଏ । ସକାଳେ ଖାଲ
high-fiber-dry-fruits-dates-with-milk-benefits-for-piles-obesity-heart-health
DATES
ଖଜୁରୀ କେମିତି ଖାଇଲେ କେଉଁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିଵେ... ପଢନ୍ତୁ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଅନେକ ରୋଗରୁ ନିଜ ଶରୀରକୁ ରକ୍ଷା କରିଵା ପାଇଁ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଫାଇଵରର ଆଵଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଫାଇଵର କେଵଳ ହଜମ ଶକ୍ତିକୁ ଵଢାଏ ନାହିଁ ଵରଂ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଵାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଆଉ ଖଜୁରୀର
know-chili-garlic-prawn-receipe
FOOD
କମ୍ ତେଲ ମସଲାରେ ଚିଲି ରସୁଣ ଚିଙ୍ଗୁଡି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଘରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଖାଦ୍ୟ ରୋଷେଇ କରିଥିଵେ କିନ୍ତୁ ଏହି ରେସିପିକୁ ଥରେ କରନ୍ତୁ ଵାରମ୍ଵାର ଖାଇଵାକୁ ଇଛା ହେଵ । ଚିଲି ରସୁଣ ଚିଙ୍ଗୁଡି । ଵିଷେଶ କରି ଯେଉଁମାନେ ମସଲା ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଵାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନ
world-dahibara-aludam-divas
ଦହିବରା ଦିବସ
ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଦହିବରା ଆଳୁଦମ ଦିବସ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦହିଵରା ନାଁ ଶୁଣିଲେ କାହାକୁ ଵା ଭଲ ନଲାଗେ । ନାଁ ଯେମିତି ସୁନ୍ଦର ସ୍ଵାଦ ବି ସେମିତି । ଦହିଵରା କଥା ଆସିଲେ ଛୋଟ ପିଲାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଵୁଢା ଵୁଢୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ପାଣି ଆସିଯାଇଥାଏ । ସକାଳ ହେଉ କି ସନ୍ଧ୍ୟ
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon