Wed, May 18, 2022 | BHUBANESWAR 29.98° C
DOWNLOAD APP
FOLLOW US ON

Best Recipes Tips , Rosei Tips, Best Rosei Tips in Odia | Argus News

Food recipe: How to make Garlic mutton
ଗାର୍ଲିକ୍ ମଟନ
ଗାର୍ଲିକ୍ ମଟନ
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ମଟନ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲୁଣ, ଜିରା ପାଉଡର, ଧନିଆ ପାଉଡର, ସୋରିଷ ତେଲ, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ପିଆଜ, ରସୁଣ, କଂଚାଲଙ୍କା, ଜିରା, ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା, ଭ୍ରୁସଙ୍ଗ ପତ୍ର, ଧନିଆ ପତ୍ର, ଗରମ ମସଲା । ପ୍ରସ୍ତୁତ
Do you put food in the pan while cooking?
FOOD STICKING
ରାନ୍ଧିବା ସମୟରେ ପ୍ୟାନରେ ଖାଦ୍ୟ ଲାଖିରହୁଛି କି ? ଏଥିରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ
ଅର୍ଗସ୍ ବ୍ୟୁରେ : ରାନ୍ଧାବଢା ଗୋଟେ ସାଧାରଣ କାମ ନୁହେଁ। ଏଥିପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନର ଅଭିଜ୍ଞତା ଆଉ ଶିଖିବାର ଆଗ୍ରହ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଲେ, ଡାଲି ହେଉ କି ତରକାର ଟିକେ ଲୁଣ ଅଧିକ-କମ୍ ହେଇଗଲେ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ ପୂରା ବିଗିଡିଯାଏ
ଥାଇରଏଡ଼ ରୋଗିଙ୍କୁ ଓଜନ କମେଇବା ପାଇଁ ପିଜୁଳି ଲାଭଦାୟକ
ପିଜୁଳି
ଥାଇରଏଡ଼ ରୋଗିଙ୍କୁ ଓଜନ କମେଇବା ପାଇଁ ପିଜୁଳି ଲାଭଦାୟକ
ଅର୍ଗସ ନ୍ୟୁଜ୍‌: ବଢୁଛି ରୋଗ, ବଢୁଛି ଚିନ୍ତା। ଜୀବନଶୈଳୀ ହେଉ ବା ଦୁଃଶ୍ଚିନ୍ତା ଆମକୁ ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ କରୁଛି । ଅଳ୍ପ ବୟସରୁ ଜଟିଳ ରୋଗର ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି ଆମେ ସମସ୍ତେ । ହେଲେ ସବୁବେଳେ ଓୈାଷଧ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବା ଆଉ ଏକ ବିପଦକ
daliya khechudi
DALIYA KHECHUDI
ଦଲିଆ ଖେଚୁଡି
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଦଲିଆ, ଲୁଣ, ତେଲ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଭ୍ରୁସଙ୍ଗ ପତ୍ର, ଜିରା, ଫୁଲକୋବି, ବିନ୍ସ, ଗାଜର, ରାଜମା, ଅଦା, ପିଆଜ, ରସୁଣ, ଟମାଟୋ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଲୁଣ , ହଳଦୀ ପାଉଡର ଏବଂ ପାଣି ଦେ
Fried manda
BHAJA MANDA
ଭଜା ମଣ୍ଡା
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଅରୁଆ ଚାଉଳ, ତେଲ, ଲୁଣ, ଚିନି, ନଡିଆ କୋରା, ଗୁଜୁରାତି ପାଉଡର । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଅରୁଆ ଚାଉଳକୁ ପାଣିରେ ଭିଜାଇ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଂ କରି ରଖିବେ । ତାପରେ ନଡିଆକୁ କୋରି ରଖିବେ । ଏହାପରେ ଗ୍ୟାସରେ କଡେ
chilli  noodles
CHILLI NOODLES
ଚିଲ୍ଲୀ ନୁଡୁଲ୍ସ
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ନୁଡୁଲ୍ସ, ପିଆଜ, ଗାଜର, କ୍ୟାପସିକମ, ଲୁଣ, କର୍ଣ୍ଣଫ୍ଲୋର, ମଇଦା, ଅଦା, ସୋୟା ସସ୍, ତେଲ, ରସୁଣ, ଚିଲ୍ଲୀ ସସ୍‌, ଟମାଟୋ ସସ । ପ୍ରସ୍ତୁତ ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ନୁଡୁଲ୍ସକୁ ସିଝାଇ ଏକ ପାତ୍ରରେ ରଖିବେ
crispy egg chop
EGG
କ୍ରିସପି ଏଗ୍ ଚପ୍
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଅଣ୍ଡା, ଲୁଣ, ତେଲ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଗୋଲମରିଚ ପାଉଡର, ଚାଉଳ ଚୂନା, ବ୍ରେଡ ଗୁଣ୍ଡ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଅଣ୍ଡାକୁ ସିଝାଇ ତାର ଚୋପା ଛଡେଇ ରଖିବେ । ତାପରେ ସେଥିରେ ଲୁଣ, ଲଙ୍କା ପାଉଡର
atta mitha
ATTA MITHA
ଅଟା ମିଠା
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଅଟା, ଚିନି, ଗୁଜୁରାତି ପାଉଡର, କେଶର, ଗୁଆଘିଅ, ଲେମ୍ବୁରସ, କ୍ଷୀର । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସରେ କଡେଇ ବସେଇ ଅଟା ପକାଇ ହାଲକା ଭାଜି ରଖିବେ । ତାପରେ ପୁଣି ଗ୍ୟାସରେ କଡେଇ ବସେଇ ଗୁଆଘିଅ ପକାଇବ
tandoori cauliflower masala
TANDOORI CAULIFLOWER
ତନ୍ଦୁରୀ କୋବି ମସଲା
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଫୁଲକୋବି, ତେଲ, ଲୁଣ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଗରମ ମସଲା, ଚିକେନ ମସଲା, ତନ୍ଦୁରୀ ଚିକେନ ମସଲା, ହେଙ୍ଗୁ, କସ୍ତୁରୀ ମେଥି, ଭ୍ରୁସଙ୍ଗ ପତ୍ର, ଅଦା, ରସୁଣ , ପିଆଜ, ଟମାଟୋ ପ୍ୟୁରୀ, ଦହି । ପ୍ରସ୍ତୁତ
Download Argus News App
close_btn