ବେସନ ବର୍‌ଫି
BESAN BARFI
ବେସନ ବର୍‌ଫି
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ବେସନ, ଚିନି, କାଜୁ, ପିସ୍ତାବାଦାମ୍‌, ଘିଅ, ହଳଦୀ ପାଉଡର । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସ୍‌ରେ କଡେଇ ବସେଇ ଚିନି ପକାଇବେ । ଏହାପରେ ସେଥିରେ ଅଳ୍ପ ପାଣି ପକାଇ ମିକ୍ସ କରିବେ । ଦେଖିବ
ଚିଙ୍ଗୁଡି ଚିଙ୍ଗ୍ ଚିଙ୍ଗ୍‌
PRAWN CHING CHING
ଚିଙ୍ଗୁଡି ଚିଙ୍ଗ୍ ଚିଙ୍ଗ୍‌
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଚିଙ୍ଗୁଡି, ଅଦା-ରସୁଣ ପେଷ୍ଟ, ପିଆଜ, ତେଲ, ଲୁଣ, ଧନିଆ, ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଗରମ ମସଲା, ଜିରା ପାଉଡର, ଧନିଆ ପାଉଡର , ଲେମ୍ବୁ ରସ, ଧନିଆ ପତ୍ର । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମ
ମୁଗ ଲଡୁ
MOONG LADDOO
ମୁଗ ଲଡୁ
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ସବୁଜ ମୁଗ ଡାଲି, ଗୁଡ, ତେଲ, କାଜୁ ପାଉଡର, ପିସ୍ତାବାଦାମ୍ ପାଉଡର, ଗୁଜୁରାତି ପାଉଡର । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସ୍‌ରେ ପ୍ୟାନ ବସେଇ ଗରମ କରିବେ । ଏହାପରେ ସେଥିରେ ସବୁଜ ମୁଗ ଡାଲି ପକାଇ
ବାଇଗଣ ପରଟା
BRINJAL PARATHA
ବାଇଗଣ ପରଟା
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଅଟା, ବାଇଗଣ, ତେଲ, ଘିଅ, ଲୁଣ, କସ୍ତୁରୀ ମେଥି, ପିଆଜ, ଧନିଆ ପତ୍ର, ଲଙ୍କା ପାଉଡର, ଜିରା ପାଉଡର, ଧନିଆ ପାଉଡର, କଂଚା ଲଙ୍କା, ଚିନି, ଲେମ୍ବୁ ରସ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଅଟା ନେ
ଟମାଟୋ ସୁପ୍
TOMATO SOUP
ଟମାଟୋ ସୁପ୍
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ଲାଲ୍ ଟମାଟୋ, ଲୁଣ, ଗୋଲମରିଚ ପାଉଡର, ଧନିଆ ପତ୍ର, ଚିନି, କାଶ୍ମୀର ଚିଲ୍ଲୀ ପାଉଡର, ବଟର, ଅଲିଭ୍ ଅଏଲ୍ ,ପିଆଜ, ରସୁଣ, ଚିଲ୍ଲୀ ସସ୍ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସ୍‌ରେ କଡେଇ ବସେଇ ବଟର ପକାଇବ
ଗୋଟା ବାଇଗଣ ଗ୍ରେଭି
BRINJAL GRAVY
ଗୋଟା ବାଇଗଣ ଗ୍ରେଭି
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ବାଇଗଣ, ତେଲ, ଲୁଣ, ସୋରିଷ, ଚିନାବାଦାମ୍‌, ଧଳା ରାଶି, ଶୁଖିଲା ନଡିଆ କୋରା, ଜିରା, କଂଚା ଲଙ୍କା, ଭ୍ରୁସଙ୍ଗ ପତ୍ର ,ପିଆଜ, ଟମାଟୋ, ହିଙ୍ଗୁ, ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା, ଅଦା-ରସୁଣ ପେଷ୍ଟ, ହଳଦୀ ପାଉଡର, ଜିରା ପାଉଡର
ଟୋକ୍‌ରି ଚାଟ୍
TOKRI CHAAT
ଟୋକ୍‌ରି ଚାଟ୍
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ମଇଦା ରୋଟି, ଧନିଆ ପତ୍ର, ଦହି, ଶୁଖିଲା ଲଙ୍କା, ଅଦା, ପିଆଜ, ଟମାଟୋ, କଂଚା ଲଙ୍କା, ଚିନି, ଲୁଣ, ତେଲ, ଟମାଟୋ ସସ୍‌, ସୁଇଟ୍ କର୍ଣ୍ଣ, ରାଜ୍‌ମା, ଜିରା, ଧନିଆ, ଗୋଲମରିଚ, ଆଳୁ, ଲେମ୍ବୁ ର
ମୁଢି ଲଡୁ
MUDHI LADDOO
ମୁଢି ଲଡୁ
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ମୁଢି, ଗୁଡ, କାଜୁ, ପିସ୍ତାବାଦାମ୍‌, ଘିଅ, ପାନମଧୁରୀ, ଗୋଲମରିଚ ପାଉଡର, ଲୁଣ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ- ପ୍ରଥମେ ଗ୍ୟାସ୍‌ରେ ପ୍ୟାନ୍ ବସେଇ ଗରମ କରିବେ । ଏହାପରେ ସେଥିରେ ମୁଢି ପକାଇ ଗରମ କରିବେ
ବ୍ରୋକ୍‌ଲି ରୋଲ୍
BROCCOLI ROLL
ବ୍ରୋକ୍‌ଲି ରୋଲ୍
ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ- ବ୍ରୋକ୍‌ଲି, ବନ୍ଧାକୋବି ପତ୍ର, ମଇଦା, ଦହି, ଫ୍ରେଶ କ୍ରୀମ୍‌, ଲୁଣ, ଗୁଜୁରାତି ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ପେଷ୍ଟ, ଲେମ୍ବୁ ରସ ,ଚିଜ୍‌, ବେସନ, ପୁଦିନା ଚଟଣୀ, ଗାଜର, ବିଟ୍‌, ପିଆଜ, ଟମାଟୋ ସସ
App icon
Argus News App
Get the app for latest videos, live
videos & exclusive programs.
OPEN APP